מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

נטע בלאט שורק ז"ל

בת לדינה ועמוס בלאט
תאריך לידה: 01/07/1975
בי' אדר תש"ע, 24/02/2010
ב
מקום קבורה: זכרון יעקב

קורות חייםנטע נולדה ב-01/07/75 בקיבוץ אפיקים, בת לדינה ועמוס בלאט. בהיותה בת שמונה עזבו הוריה את הקיבוץ עברו להתגורר בבאר שבע, נדדו לעוד מספר מקומות ולבסוף התיישבו בראשון לציון, שם התגוררו במשך כ-30 שנה.

נטע סיימה את לימודיה התיכוניים בגדרה, שרתה בצה"ל בשכם ועם שחרורה נסעה עם חבר לשבדיה. היא למדה את השפה השבדית והתקבלה ללימודי תואר ראשון באונ' גטיבורג.

בעקבות נסיעה קצרה לניו יורק החליטה להישאר בארה"ב, שכרה דירה בלב הגריניץ ווילאג', שם גרה במשך 17 שנים.

במהלך שהותה שם סיימה תואר ראשון בספרות וכתיבה יוצרת, כתבה שירים על חייה וימי ילדותה. הספר, "יום הכביסה של סבתא ואסינה", יצא לאור. 

בשנת 96 התקבלה נטע ללימודי דוקטורט באונ' N.Y.U, כשהיא נהנית ממלגת לימודים גבוהה ויוקרתית.

בעקבות מות סבה, ממייסדי אפיקים, הגיעה נטע לבחון את אפשרות שובה לארץ. לאחר שהתאהבה בזכרון פגשה באמוץ שורק, שלימים הפך לבעלה. היא החליטה לוותר על מסלול הדוקטורט והמלגה ולעבור ולהתגורר במושבה. זמן מה אחר כך, נולדה בתה נגה. 

מיד אחרי בואה לכאן, החלה לעבוד בביה"ס נילי, תחילה כמורה מחליפה לאנגלית ובהמשך כביבליותרפיסטית וכאחראית על תחום הדרמה והתיאטרון בביה"ס.

במקביל, סיימה לימודי תואר שני בדרמהתרפיה באוניברסיטת לסלי קולג' (שלוחה של אונ' אמריקאית הנמצאת בנתניה).

בנוסף, פתחה קליניקה לטיפול אישי והחלה להקדיש את נטיותיה האמנותיות וכישוריה היצירתיים בתחום תיאטרון הפלייבק (האזנה לסיפורים אישיים ואילתור הסיפור במשחק).

תחום נוסף בו עסקה נטע - ארגון פסטיבלים למספרי סיפורים והופעות במקומות שונים כמספרת סיפורים. כמו כן נטלה חלק במעגלי נשים לשלום.

בתחילת שנת הלימודים הנוכחית סיימה נטע 13 שנות עבודה בביה"ס נילי והחלה לעבוד כמחנכת בביה"ס היהודי ערבי כפר קרע "גשר על הואדי".

ב-24.2.10 יצאה נטע לחופשה בבית הארחה קטן המצוי במנזר "בית ג'מאל". זמן קצר אחרי שהגיעה למקום יצאה לטיול סביב המנזר, שם נרצחה. מספר ימים אחר, בחג הפורים, הובאה נטע למנוחות בזכרון יעקב, המושבה שאותה כל כך אהבה. 

השאירה אחריה בעל, בת, זוג הורים ושני אחים.
 נטע