פתיחת תפריט ניידים

סיכום פרוייקט זבוב

מקום רביעי ארצי
לקבוצה זיכרונית צעירה במיוחד
בתחרות היזמות היוקרתית "וולקניווישן"

 
שישה תלמידים מצטיינים מכיתה ח'3 בביה"ס החיטה השתתפו בתכנית יזמות בשיתוף ערוגות רבקה.
נדב ירושלמי, נועם טוכמן, שחר כהן, נועם שני, עמית כינורי ונעמה קמינסקי, סימנו מטרה: להגיש מועמדות לתחרות היוקרתית "וולקניווישן" של מכון וולקני בנושא השנתי: הדברה ידידותית לסביבה.
 
מתוך 30 קבוצות שניגשו לתחרות, העפילו 11 קבוצות לגמר. הגמר נערך ביום שלישי 23/5, בכנס מכובד בוולקני. כל קבוצה הציגה מוצר שפיתחה בפרזנטציה חגיגית ובדוכן הסברה.
 
חברי הקבוצה שלנו היו הצעירים ביותר (כל שאר הקבוצות ייצגו תיכונים), וקטפו את הגביע של המקום הרביעי והמכובד ואין סוף מחמאות על הרעיון והביצוע היצירתיים!!.
 
הפרויקט שהגישו עסק במלחמה בזבוב הפירות שהצלחתה תלויה בשיתוף פעולה של הציבור: אם חקלאים במטעיהם ותושבים בחצרותיהם יקפידו לקטוף פירות בזמן, לאסוף פירות מהרצפה ולתלות מלכודות, יפסיקו הזבובים להתרבות בהמוניהם ונוכל להנות מפירות לא עקוצים ולא מרוססים.
 
התלמידים החליטו להעלות מודעות בקהילה ולחולל בה שינוי התנהגותי. לשם כך פיתחו ערכה דיגיטלית (שנמכרת כקישור) שיש בה כל מה שצריך כדי להפעיל מסע הסברה. הערכה פשוטה להפליא להפעלה דרך הפלטפורמות הכי נגישות כמו: בית הספר, רשתות חברתיות ומיילים.
מי שקונה את הערכה (רשות מקומית או מוסד) ימצא בה כל מה שצריך: הסברים מפורטים למערכי הדרכה לכל הגילאים הכוללים המחשות, משחקים ומצגות, תחרות למשפחות בכל רשת חברתית, וקבצים להדפסה של קמפיין. הערכה נבנתה תוך כדי ביצוע פיילוט על בית ספר החיטה ובעזרת משוב יכולנו לראות שהמודעות בקהילת "החיטה" עלתה פלאים!
 
התלמידים וקהילת זכרון יעקוב יצאו מורווחים מ"למידה מבוססת פרוייקט" שלקחו על עצמם שישה תלמידים משלנו, מלאי יוזמה וחזון. את התלמידים הנחו יחד צוות מהחיטה וערוגות רבקה (דר' הדר שחר גולד, טובה אייזינגר), יועצים מקצועיים (עופר מנדלסון, אבי גולדשטיין) והורים שנרתמו בהתנדבות ושמחת היצירה.
 
דנה ששון, מנהלת החווה