פתיחת תפריט ניידים

מיזם גן החורש

שלום לכולם,

שוב זכינו לחוות את הילדים באושר ועושר בהתפתחות של חוויות ממין אחר שלא יכולות ככה להיסגר מבלי לאפשר אותן לעוד ילדים, מבלי שנפתח את ה "חצר המזמנת " של גן השיטה לעוד הרבה ילדים וגננות מהרבה מקומות לבוא וללמוד את הטיול, לשכלל את היכולות, לרכוש מיומנויות, לפתח את הכישורים ולחוות וליהנות בחורש. 

ביום שישי נפרדנו מהמדריכים הצעירים תלמידי תיכון המושבה: ענבר, דניאלה, איליה ,גלעד, עומרי, רוני וירדן, שלקחו חלק במסגרת המחויבות האישית והיו שותפים ביחד עם הרכזת הגב' קרן פטר ועם מנהלת תחום החינוך ברמת הנדיב הגב' אירית לדור. השותפות עם התלמידים הייתה מיוחדת ומרגשת מעצם היותם ילדים, ברוח המשובבת שחיברה ביניהם לבין ילדי הגן, באהבה שנתנו וקיבלו, בפעילויות שהעבירו ובהזדמנות שניתנה להם להתחבר עם ילדי הגן לחורש ולאדמה, לטפח את האחריות שלהם לסביבה ועל ידי כך גם להעמיק את הקשר והשייכות לארצנו הקטנה והאהובה.                                                          

נפרדנו במשחק ערכי של חשיבה והקשבה וחיפוש אחר כתבי חידה ממקומות וחוויות שליוו אותנו בשהייה בחורש לאורך השנה , יותר מהכול היה מפעים לראות גן שלם ולהתפלא משפע הפעילויות והמגוון שיכול לזמן עץ אחד לכל כך הרבה ילדים בו זמנית.   
אמנם נפרדנו מהמדריכים, אולם החורש נשאר כאן ובשבילנו , ובשביל עוד הרבה ילדים אחרים וגננות אחרות אם רק נרצה!!    
על כן אני מזמינה את כולנו לחשיבה משותפת בה ננסה לשלב את כל הגורמים המשפיעים והמשאבים הסביבתיים והאנושיים היכולים לחבור למיזם "גן חורש" ולאפשר את כל היופי הערכי עם העשייה החינוכית הברוכה והמקדמת את היכולות ,הכישורים והמיומנויות אצל הילדים בגיל הגן.    
                                                                                                                 
בהזדמנות זאת אני רוצה להודות:

לגב' רחל שולמי, המפקחת על ברכת הדרך ועל אישורה של התוכנית. 
לגב' רותי תורג'מן סייעת הגן השותפה המלאה להצלחת המיזם שנתנה מזמנה וממרצה בנאמנותה ובמסירותה לילדים ולכל העשייה החינוכית הברוכה בגן בכלל ובמיזם "גן החורש" 
לרמת הנדיב על השותפות פורצת דרך לה זכינו ב"מיזם גן חורש" ועל הבית החם לכל הבקשות והצרכים עם המדריכים התכניות והפעילויות ותמיד באהבה כבוד והקשבה                                                                                     
לגב' אירית לדור מנהלת תחום החינוך על הליווי והתמיכה בחשיבה, בתכנון וביישום. 
לגב' קרן פטר בהדרכת תלמידי התיכון ובהעשרתה אותנו בסיפורים ומעשיות בוטניות, 
                                
למר אלברט קמינר מנהל פארק הטבע ולמר הוגו יאן-טרגו מנכ"ל רמת הנדיב במתן מענה לצרכים של המיזם ובחיפוש פתרונות ותשובות בשטח 
פקחים: חסן, מחפוז ובחיבה על הסיוע בהעברת הציוד ובשמירתם ודאגתם לחורש ולנו.
בברכה,
חלי גלילי גננת גן השיטה

"מאחורי כל הדברים הנראים לעין, יש דבר מה גדול יותר.
כל דבר הינו נתיב, שער או חלון הנפתח אל משהו אחר"

                                              הנסיך הקטן

 ילדי גן החורש במיזם שמירה על הטבע