פתיחת תפריט ניידים

אולימפיידת המדע והטכלונוגיה - השתתפות תלמידת תיכון המושבה

בשנה"ל תשע"ו מונה מגמת ביולוגיה בכיתה יב' 50 תלמידים. השנה הראו התלהבות 4 תלמידות ממגמת ביולוגיה להשתתף בתחרות האולימפיאדה ה-19 בביולוגיה. (יובל פייס, נועה עמיר, ליאור יגר ונעמה סגל)

באולימפיאדה משתתפים תלמידים מכל רחבי הארץ הלומדים ביולוגיה ברמה של 5 יחידות לימוד. התחרות מתקיימת ביוזמת הפיקוח על הוראת הביולוגיה במשרד החינוך ובתמיכת המחלקה לנוער שוחר מדע במנהל למדע ולטכנולוגיה במשרד החינוך. בנוסף, שותפים אורט קדימה מדע, הקרן הקיימת לישראל וחברת FUJIFILM.

בתחרות מיושמים עקרונות של הערכה מגוונת: מבחן בכתב בו נדרשים מהמתחרים הבנה של קטע מחקר, יישום של ידע קודם ושליטה במיומנויות חקר, הצגת עיקרי המחקר בכרזה מדעית ומבחן בעל פה בו מוערכת עבודת חקר עצמאית של התלמיד.

בשלב הראשון של התחרות השתפו כ- 300 תלמידים מכל רחבי הארץ והם נבחנו בהבנת מאמרים בנושא גוף האדם. לשלב השני בו התלמיד מציג בפני חבר שופטים את הכרזה המייצגת את המחקר עלתה התלמידה נעמה סגל, שעברה בהצלחה שלב זה וקבלה את הציון 100 על עבודת הביו-חקר העוסקת בהשפעת ריכוז אתנול על קצב הלב של סרטן ירוד בשם דפניה.

האולימפיאדה מהווה מנוף לקידום הביולוגיה ברמת בית הספר וברמה הארצית. מי ייתן לנמשיך להוביל את תלמידנו להיות חלק מחוויה מרגשת זו.

בברכה,

מירב ברילנט