מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

תנועות הנוער

מכבי הצעיר

תנועת הנוער הותיקה והגדולה בזכרון יעקב, עם הסניף הגדול ביותר של התנועה בישראל המונה כ-800 חניכים ומדריכים. ה"מכבי הצעיר" הינה תנועת נוער של תנועת ה"מכבי" הנשענת על ערכי הציונות, היהדות והספורט. התנועה מכוונת ומחנכת את חבריה לחלוציות ולשירות בכל שטחי החיים, לפי צווי שעה בדרכי יוזמה אישית יוצרת. כיום בתנועה ישנם כ- 25 סניפים ומוקדי פעילות. לתנועה אלפי חניכים ובוגרים בשכבות ג´ עד י"ב.
 
מדריכי סניף זכרון יעקב עוסקים גם לא מעט בפעילות קהילתית, מעבר לפעילות השגרתית של התנועה: ימי שיא במדרחוב, ימי התרמה, הדרכת נוער בפנימיית 'רננים', הדרכת ילדים בדרום ת"א ועוד.
 
לאורך השנה יוצאים החניכים לטיולים בחופשות ולמחנות קיץ והדרכה בחופש הגדול.
הסניף נמצא בצומת הרחובות הרצל – הברושים.
ימי פעילות: שלישי ושישי, מ16:30
 
חפשו אותנו גם בפייסבוק  מכבי צעיר זכרון יעקב
 

הנוער העובד והלומד

קן זכרון יעקב עבר מספר גלגולים ומיקומים במושבה, אך בעשור האחרון התייצבה פעילותו והוא מונה כיום כ - 300 חניכים ומדריכים, רכזים בשנת שירות ובוגריו פעילים בעשייה חברתית וחינוכית בעשרות יישובים ברחבי הארץ במסגרת "תנועת הבוגרים". השנה עבר הקן למשכנו החדש-ישן, עם סיום בנייתה של קומת פעילות שנייה וחדשה.
 
תנועת הנוער העובד והלומד, התנועה הגדולה והמגוונת בין תנועות הנוער בישראל, הוקמה ב- 1924 בארץ ישראל, ע"י בני נוער עובדים, דלים ועזובים שהתאגדו להגן על עבודתם וזכויותיהם. בתנועה כיום מאות סניפים, קינים ומועדונים בכל רחבי הארץ: מקרית שמונה ורמת הגולן בצפון ועד אילת בדרום. בתנועה חברים עשרות אלפי חניכים יהודים, ערבים ודרוזים, נערים עובדים ולומדים, מהעיר, עיירות פיתוח, קיבוצים ומושבים, נערים מנותקים ועולים.
 
קן זכרון יעקב פעיל לאורך השנה במגוון מפעלים ארציים ופועל בקהילה בימי שיא להתרמה לנוער בסיכון, בימי עיון למניעת אלימות ובפעילות בבתי הספר. אחד מהפרויקטים המרשימים של הקן: "הקייצת" בה מדריכי הקן עובדים בהתנדבות למען חניכים וילדים הזוכים לקייטנה במחיר נגיש.
 
הקן נמצא ברחוב אהרון 4, צמוד לאולם "הפועל" ומאחורי תחנת כיבוי.
 
חפשו אותנו גם בפייסבוק : קן זכרון יעקב


 

בני עקיבא

תנועת
 בני עקיבא היא תנועת-נוער דתית-חלוצית, והינה חלק בלתי נפרד מתנועת “תורה ועבודה” (הסתדרות הפועל-המזרחי). מטרתה: חינוך דור נאמן ומסור לתורתו, לעמו ולארצו, החי על עבודתו ברוח התורה.; חינוך להגשמה אישית של רעיון “תורה ועבודה” וחתירה להקמת חברה של “תורה ועבודה”- בארץ.
 
סניף בני עקיבא בזכרון יעקב מונה קרוב ל-300 מדריכים וחניכים המתנדבים גם מחוץ לפעילות השגרתית עם תנועת "השומר החדש" , עם קשישים ומשפחות שכולות וכן להפיכתו לסניף "ירוק"- ידידותי לסביבה.
 
 
הסניף נמצא ברח' העליה, פינת דרך שרה
חפשו אותנו גם בפייסבוק : סניף בני עקיבא זכרון

 

נוע"ם

"דרכיה דרכי נעם וכל נתיבותיה שלום"
(משלי ג', י"ז)
 
סניף זכרון יעקב הולך וגדל בשנים האחרונות ופועל גם לשילוב ילדים ונערים בעלי צרכים מיוחדים בקבוצות "נטעים" ובאיסוף תרומות למשפחות נזקקות.
 
נוע"ם היא תנועת הנוער של התנועה המסורתית, קהילת "ואהבת" בזכרון יעקב, המקיימת חיים יהודיים-מסורתיים בה נוצר מפגש בין ישראליות ומסורת אבותינו ואימותינו. אנו פועלים להגשמת ערכי התנועה, בהם: ציונות, אהבת הארץ, שירות משמעותי בצה"ל, קליטת עליה, סולידריות ושיתוף עם יהדות התפוצות, שמירה על הטבע ואיכות הסביבה, פלורליזם, שמירה על כבוד האדם ושוויון בין המינים.