רשימת קיצורי מקלדת

רשויות נוספות מצטרפות למאבק כנגד אסדת פרויקט לוויתן

ביום חמישי שעבר (04/01/18) התקיימה פגישה במשרדי איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון – כרמל, בין ראשי הרשויות החברות באיגוד, נציגי מטות התושבים, השר להגנת הסביבה זאב אלקין ומנכ"ל משרדו ישראל דנציגר. את המפגש אירח יו"ר האיגוד, מר יעקב אדרי, ראש עריית אור עקיבא ומנכ"ל האיגוד, ניר סהר.

בפגישה העלו הדוברים, את התנגדותם למיקום הנוכחי של אסדת לוויתן, ציינו את הסיכונים והפגיעה הצפויה בכמיליון תושבים ודרשו לפעול למיקום האסדה במרחק 120 ק"מ על פי הבאר. כמו כן, הועלתה גם הדרישה שמשרדי הממשלה הרלוונטיים יבצעו סקרי סיכונים, ישתפו מידע בשקיפות, ויתייחסו בהתאם לכך לחלופות המוצעות.

השר להגנת הסביבה זאב אלקין הנחה את הצוות המקצועי במשרדו לספק את כל הפרטים הרלוונטיים במצויים בידי המשרד בצורה שקופה, לצורך בחינה של הנתונים.

בעקבות אותה ישיבה, התקיימה ביום שני האחרון ישיבה ייעודית של ראשי רשויות ובה הוצגה תמונת המצב המשפטית בנושא, שלבי התקדמות פרויקט לוויתן ומה הכלים הנדרשים לצורך הרחקת האסדות ללב ים.

ראש מוצעת זיכרון יעקב, זיו דשא, מסר כי: "זהו זמן רב שאנו מנסים להוביל לדיון רציני ולרתום את כל הרשויות מחיפה ועד נתניה. הישיבה שהתקיימה הינה הצהרת כוונות מצד הרשויות בדבר המאבק למען הבריאות של כל תושבי מישור החוף."

בדיון המיוחד השתתפו, מספר רשויות כולל  זכרון יעקב, בנימינה, אור עקיבא, פרדס חנה, חדרה, פארדיס ואחרים. במהלך הדיון הוגדרה משימת יעד לאיתור וקידום חוות דעת מקצועיות. כמו כן, הוחלט על הקמת צוות מצומצם של ראשי רשויות ונציגי האיגוד במטרה לקדם את נושא חוות הדעת והגדרת הקף המשאבים מצד הרשויות השונות לטובת המאבק, וזאת בנוסף להקצאה על סך 100 אש"ח מכספי איגוד ערים, שהועברה לטובת המאבק לבקשת ראש המועצה, זיו דשא.