מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

חוזרים לגן תוך כדי הקורונה

78% מילדי הגנים בזכרון יעקב שבו היום (א) למסגרות החינוך. החזרה נעשתה בהתאם למתווה מיוחד לימי הקורונה של משרד החינוך, ותוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות.

בין הנהלים המרכזיים החדשים שיאפיינו את פעילות הגנים בתקופה הקרובה, הם: 

שעות וימי פעילות - הפעילות בגנים תתקיים בין השעות 07:55 ועד 14:00. כל קבוצה תלמד 3 ימים רצופים בשבוע, ולאחריהם 3 ימי למידה מהבית באמצעות מערכת השידורים הלאומית.

הנחיות לילדים - ילדי הגנים יחולקו ל-2 קבוצות קבועות, כשבכל קבוצה מחצית מילדי הגן. כמו כן, ציוד הגן חולק בין שתי הקבוצות. כניסה לגנים נעשית באופן מבוקר על ידי צוות הגן בשער. הכניסה מתאפשרת באמצעות הצהרת בריאות חתומה, שהילד בריא ולא נכח בסביבת חולי קורונה. הילדים נפרדים מההורים בשער הגן, ומתבקשים שלא להגיע לשטח הגן עם חפצים או משחקים מהבית. במהלך השהות בגן, הילדים מתבקשים לשטוף ידיים עם סבון בתדירות גבוהה ולשמור על מרחק של 2 מטרים האחד מהשני. 

הנחיות להורים - לא תתאפשר כניסת ההורים לשטח המוסדות. בנוסף, אנו מבקשים מההורים להימנע מהתקהלות גם מחוץ לשער הכניסה ולשמור על מרחק של 2 מטרים האחד מהשני.

ארוחת הבוקר - כל ילד יגיע לגן עם קופסא אישית ובה ארוחת בוקר, ירק ופרי חתוכים. כמו כן בקבוק מים ומפית. לא יתאפשר לילדים להעביר מזון ביניהם. 

היערכות הגנים והצוות - גנים עברו ניקוי יסודי טרם חזרת הילדים, וכן יעברו ניקוי יסודי מידי יום בכל קבוצה - במתקני השירותים, ריהוט, ידיות הדלתות ועוד. הצוותים ידרשו לעמוד בסטנדרט גבוה של היגיינה.

תודה גדולה למחלקת החינוך והצוותים החינוכיים על עבודה מאומצת ועמידה בהנחיות קפדניות בימים אלה. בנוסף, תודה לכם הורים יקרים, על שיתוף הפעולה ואורך הרוח בתקופה זו. יחד נמנע את התפשטות נגיף הקורונה.

הצעה לשיח עם הילדים: