מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

הנהגה צעירה יישובית מובילה

 מפגש "ילדי האור"

 
היום התקיים המפגש הראשון של ילדי נתיב האור בזכרון יעקוב.
המפגש התקיים במועצה המקומית בזכרון יעקוב.
נכחו בו ילדים מבית הספר החיטה והחורש.
 
במפגש דיברנו על חיסכון בחשמל ועל הפגיעה באיכות הסביבה בשל שימוש מרובה בחשמל.
ענינו על סקר של עד כמה אנחנו שומרים על איכות הסביבה וחוסכים בחשמל.
הכנו סמניות עם סיסמא של חיסכון ובטיחות בחשמל.
 
הוסבר לילדים איך להעביר את הפעילות בבית הספר בכיתות האחרות.
הילדים נהנו מחכים לפעילות הבאה.
 
 
מפגש "ילדי האור"   מפגש "ילדי האור"   מפגש "ילדי האור"  
 

תכנית שגרירים צעירים

תוכנית שגרירים צעירים – לכיתות ט' – י' ברמה היישובית הינה תכנית חינוכית ערכית, רב תחומית וחווייתית, המשלבת תחומי ידע מגוונים וכישורי חיים. תכנית זו מכשירה את משתתפיה להיות אזרחים נאורים ופתוחים במדינה דמוקרטית ומקנה כלים לתקשורת איכותית להסברה בארץ ובעולם.
 
תכנית הלימודים הינה בשיתוף עם חטיבת ההדרכה של משרד החוץ וכוללת הרצאות, מפגשים עם אנשי תקשורת ומדינאים, הכרות עם משימותיו של משרד החוץ בארץ ובעולם, סדנאות, התנסות מעשית, סיורים, שיח עמיתים ועוד.
אנו מאמינים כי תכנית זו מהווה נדבך נוסף ומשמעותי בהובלת בני הנוער למעורבות אזרחית ותורמת לבניית דור חדש של מנהיגים צעירים.
 
עדי אהוד גולץ - רכזת תוכניות העשרה
תכנית שגרירים צעירים הינה תכנית הפועלת מטעם מחלקת החינוך ביישוב, בשיתוף ובליווי של המרכז הרב תחומי, לכלל תלמידי העל יסודי ממלכתי וממלכתי-דתי.
 
התכנית מכשירה את התלמידים להיות אזרחים נאורים במדינה דמוקרטית ומקנה כלים לתקשורת איכותית ,להסברה בארץ ובעולם, במטרה שאלה ישמשו שגרירי העתיד של מדינת ישראל.
 
תכנית הלימודים הינה בשיתוף עם חטיבת ההדרכה של משרד החוץ וכוללת הרצאות, מפגשים עם אנשי תקשורת ומדינאים, הכרות עם משימותיו של משרד החוץ בארץ ובעולם, סדנאות, התנסות מעשית, סיורים, שיח עמיתים ועוד.
 
לאחר שנתיים של עבודה אינטנסיבית, שיא של התכנית היה יציאת התלמידים למשלחת המייצגת את מדינת ישראל בסרביה.
במשלחת לקחו חלק 10 בני נוער מזכרון יעקב אשר התמקדו בהסברה ובביקורים ברחבי המדינה: שגרירות ישראל בסרביה, משרד החוץ, מפגש עם שר הנוער והספורט, ביקור בפרלמנט הסרבי, מפגשים עם בני נוער מקומיים, תרומה לקהילה בבית קברות יהודי, מפגשים עם הקהילה היהודית ועוד.
 
חשיבות המשלחת הייתה גדולה והעלתה על סדר היום את יחסי ישראל - סרביה וכללה מספר ראיונות לתקשורת המקומית
תכנית שגרירים צעירים
 

תכנית יוניסף

משולחנם של נאמני יוניסף והשבוע מכרז קבלה של נאמנים חדשים. בבית ספר החורש קיימת קבוצה של א.א נאמני זכויות יוניסף. תפקידה העיקרי של הקבוצה הוא לקדם ולהטמיע את נושא הזכויות של הילדים בבית ספר ובכלל. 
תכנית יוניסף