מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

חדשות המאבק

מאבק הגז: חזית אחידה של ראשי הרשויות

הוקם פורום ראשי רשויות מרחבי להתמודדות עם אתגרי הגז. הפורום יפעל כחזית אחידה בכל הנוגע למאבק הרחקת אסדת הגז ל-120 ק"מ וביטול מיכל הקונדנסט סמוך לבת שלמה.

קראו עוד

רשויות נוספות מצטרפות למאבק כנגד אסדת פרויקט לוויתן

לאחר פגישת ראשי הרשויות ונציגי מטות התושבים עם השר להגנת הסביבה זאב  אלקין, התקבלה החלטה באיגוד ערים לאיכות הסביבה שרון – כרמל, על הקמת צוות  ראשי רשויות מצומצם אשר יקדם את המאבק בהרחקת אסדות הגז אל פי הבאר.
קראו עוד

דיון בנושא אסדות הגז בוועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת

ראש המועצה זיו דשא: "אנחנו משמשים פה לכמיליון תושבים, תושבי מישור החוף,  מכל הישובים מחיפה ועד נתניה. אנחנו רוצים גז טבעי אבל מבקשים שיטופל בלב  הים עפ"י הבאר. 

ביום שני ה – 25/12/17 התקיים דיון בוועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת בנושא אסדות הגז ביבשה ובים וההשפעה של בנייתן הצפויה של עד 32 אסדות בים מחוף דור בצפון ועד חופי נתניה בדרום ובמרחק של 7.5 - 9.6 ק“מ מהחוף, על בריאות תושבי האזור, הסביבה הימית והחופית וכן על איכות האוויר במרחב.

קראו עוד

דיון נוסף בבג"צ מגידו

ביום שני, 18/12/17 התקיים בבג"צ דיון ארוך ומקיף כחלק מהמאבק כנגד הקמת  מיכל אחסון באתר "חגית", בו המועצה המקומית זכרון יעקב לוקחת חלק כמשיבה  לעתירה.
קראו עוד

מחאת תושבים במועצה הארצית לתכנון ובנייה

5 אוטובוסים במימון המועצה הסיעו מאות תושבים מזכרון יעקב והסביבה לבית  הארחה "בית וגן" בירושלים, מקום התכנסותה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה  על מנת למחות כנגד אסדות הגז ומיכל הקונדנסט בחגית.
קראו עוד

עוצרים את האסון

זה הזמן להתעורר, וביחד! עוצרים את האסון!

בואו לקחת חלק במאבק להרחקת אסדות הגז - 


1.9.2018 עצרת המונים בכיכר רבין

קראו עוד

הצלחה חשובה במאבק באסדות הגז

בית המשפט העליון נעתר גם לבקשתה של המועצה המקומית זכרון יעקב ורשויות נוספות והסכים לדחות את הדיון בנושא בג"ץ מגידו ב - 45 ימים. בדיון שהתקיים ביום  - 1.11.17 בבג"צ, התאפשר גם להגיש בקשה לבחינה מחודשת של החלטת המועצה הארצית לתכנון ובניה להקמת מיכל גיבוי לקונדנסט באתר חגית.

הרכב של 3 שופטים נעתר לבקשת המועצה המקומית זכרון יעקב וקבע, כי על המועצה הארצית לתכנון ובניה להחליט האם לדון מחדש בהחלטות שקיבלה ביחס למאגר לוויתן, ממנו יגיע הקונסנדט שמבקשים לאחסן באתר 'חגית'. זאת, לאור החלטות סותרות שקיבלה המועצה הארצית בחודש אוגוסט האחרון, ואשר אותן הביאה המועצה בפני בית המשפט העליון במסגרת בקשתה. 

קראו עוד

פגישת עבודה עם ראש הממשלה

ביום חמישי שעבר (19/10/17) ראש הממשלה, בנימין נתניהו השתתף בכינוס חברי מפלגת הליכוד בזכרון יעקב, בבית ראש המועצה זיו דשא. במהלך הכינוס נועדו ראש המועצה וסגנו עם ראש הממשלה לדון במס נושאים הקשורים לזכרון יעקב ראש המועצה זיו דשא: "זוהי אחריותי האישית, כראש המועצה, להציג בפני ראש הממשלה את הבעיות הבוערות בזכרון יעקב בכלל ובפרט להציג בפניו את זעקתם ודאגתם של תושבי זכרון יעקב בנושא אסדות הגז שיסכנו את הציבור .

ראש הממשלה שמע מפי את הבעיות המטרידות את התושבים ופגישות עבודה ייעודיות יקבעו בהמשך."

קראו עוד

פורום ראשי רשויות בנושא מאבק הגז

ראש המעוצה המקומית, זיו דשא: "רק ראש חץ משותף שלנו, ראשי הרשויות, ביחד עם התושבים נוכל להצליח בהסרת הסכנות מהאזור"

לבקשת ראש המועצה המקומית זכרון יעקב, זיו דשא, התאספו, ביום שני בערב (03/07/17), ראשי רשויות מהאזור, נציגי המטה האזורי ונציגי רמת הנדיב, במטרה לגבש חזית אזורית אחידה למאבק בסכנה להקמת אזור תעשייה פטרוכימי באזורנו. 

בפגישה השתתפו מורד עמאש מג'יסר א זרקא, אחמד בריה מפארדיס, איתי ויסברג, ראש המועצה הנבחר של בנימינה ואיציק חולבסקי ממועצה אזורית מגידו. 

קראו עוד