מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

חצרות יוצרים בזכרון יעקב

עשרות אמנים תושבי זכרון יעקב יציגו מעבודותיהם בחצרות הקסומים של המדרחוב בחוה"מ סוכות

בעקבות הצלחה המסחררת של אירוע "יוצרים אביב" שהתקיים באפריל 2019, כאשר חמישים בתי אומנים נפתחו עבור הקהל הרחב ונתנו הצצה לאינספור יצירות אומנות מרגשות ושלל עבודות יד מקוריות, עמותת זמארין החליטה לחזור על האירוע המוצלח ושוב לתת במה ליוצרים המקומיים, רק שהפעם זה יקרה על רקע חצרות האיכרים ההיסטוריות במדרחוב בזכרון יעקב.

בחוה"מ סוכות, בתאריכים 17-15/10/19, ולאורך כל היום, עשרות אמנים תושבי זכרון יעקב יציגו מעבודותיהם בחצרות הקסומים של המדרחוב. ציור, פיסול, קרמיקה, תכשיטנות וכל סוגי האמנות הפלסטית. סדנאות והדגמות יצירה פתוחות לקהל הרחב. גם הנוער היוצר של זכרון יעקב לא נשאר בחוץ ויציגו את תוצריהם באחת החצרות

"חצרות יצרים" נולד מהתגבשותה של התאגדות האמנים המקומיים, בעידוד ושיתוף ראש המועצה זיו דשא, אלון שנירר, מנכ"ל עמותת זמארין ויואל וירבה מנהל מח' תרבות של העמותה.

ראש המועצה זיו דשא מסר כי: "זכרון יעקב משופעת אמנים ויוצרים בכל התחומים. כחלק ממדיניות המועצה שהתוויתי, המועצה פועלת לעידוד וקידום היצירה המקומית. כפי שאירוע "יוצרים אביב" נחל הצלחה פעלנו עם עמותת זמארין לקיים אירוע דומה בשיתוף קהילת האומנים."