רשימת קיצורי מקלדת

הנחיות לציבור לשעת חירום

שריפות

רוב השריפות פורצות עקב התנהגות רשלנית מעשי ידי אדם.

נכשו עשביה ופנו פסולת סביב ביתכם באופן שוטף.

שריפה יכולה להתלקח תוך שניות בודדות. בעת שהותכם ביערות - ודאו כיבוי מוחלט של סיגריות וגחלים בוערות ואספו איתכם את הפסולת הדליקה בזמן עזיבתכם.

הימנעו מהדלקת אש בשטחים פתוחים, בעיקר בתנאי מזג אוויר של חום קיצוני.

קראו עוד

חומרים מסוכנים

בעת אירוע חירום התקשרו ללא דיחויי למשטרה והקפידו לפעול על פי ההנחיות שיינתנו לכם על ידי השוטרים ונציגי גופי החירום הפועלים בשטח.

הסתגרות במבנה

אם אתם שוהים בבית - היכנסו (כולל חיות מחמד) לחדר פנימי בתוך בית/מבנה וסגרו דלתות וחלונות. זאת, בכדי למנוע כניסתו של חומר מסוכן לתוך החדר.

במידת האפשר יש לאטום מרווחים ופתחים, מסביב לחלונות ולדלתות של חדר הפנימי, באמצעות בדים או סמרטוטים רטובים.

יש לכבות את מערכת מיזוג האוויר בחדר. ודאו כי קיימים אמצעי תקשורת בחדר בו הסתגרתם, באמצעותם תוכלו להתעדכן ולקבל הנחיות  שוטפות מן הגורמים המוסמכים.

קראו עוד

מזג אויר חורפי קיצוני

עקבו אחר התרעות מזג האוויר של השירות המטאורולוגי והיערכו בהתאם.

הכינו את הבית לשעת חירום:

נקו ופתחו מרזבים ותאי ניקוז, בדקו את מערכות האוורור, החימום והחשמל והצטיידו באמצעי חימום ובתאורת חירום.

הכינו בבית מלאי לשעת חירום כגון: תאורת חירום חשמלית, נרות, מצית, מכשיר רדיו וסוללות (כולל למכשיר הסלולרי), מלאי זמין של גז לבישול, סולר, נפט ועצים להסקה, מוצרי מזון והיגיינה בסיסיים לכל דיירי הבית, וכן ערכת עזרה ראשונה.

דאגו לאיטום של פתחי הבית ולשמירת הטמפרטורה בטווח של 20-24 מעלות, תוך חימום בטיחותי והקפדה על אוורור נאות.

קראו עוד

רעידת אדמה

צאו מהמבנה לשטח פתוח אם ניתן לצאת מהמבנה באופן מהיר, בעיקר אם אתם שוהים במבנה חד קומתי או בקומת קרקעשטח פתוח – הכי בטוח!

אם לא ניתן לצאת מהמבנה במהירות, היכנסו למרחב מוגן דירתי (ממ"ד) והשאירו את דלת הממ"ד פתוחה. אם לא ניתן לצאת מהמבנה במהירות ואין מרחב מוגן, צאו אל חדר המדרגות. אם ניתן, המשיכו לרדת במדרגות אל עבר היציאה מהבניין באופן רגלי - אין להשתמש במעלית מחשש שתתקעו בה.

אם אתם לא יכולים לצאת מהמבנה במהירות או להיכנס לממ"ד או לצאת לחדר המדרגות, תפסו מחסה תחת רהיט כבד, או שבו על הרצפה צמודים לקיר פנימי.

קראו עוד