מועצה מקומית זכרון יעקב

פתיחת תפריט ניידים

סדנת "בקרוב אצלכם"!

אתמול 16/11/17 נפתחה רשמית סדנת "בקרוב אצלכם"- סדנה חדשה ומיוחדת להורים שמתקיימת בזכרון יעקב בלבד!

הסדנא הועלתה כיוזמה של מחלקת הנוער של זכרון יעקב ונבנתה בהשראת מיזמים כמו "זיכרון בסלון" ו"האחים שלנו" בהם תושבי הקהילה פותחים את דלתות ביתם לשכניהם, חבריהם ותושבים מן היישוב למען העלאת נושא ההורות למתבגרים. רציונל הסדנא עוסק בשינוי חברתי, מעורבות הורית בקהילה ומפגש בין אוכלוסיות שונות. הסדנא עסקה בסוגיות, לבטים והתמודדויות של הורים למתבגרים ובכלל. ההורים הוזמנו להביא למעגל התלבטויות, שאלות ולספר על ההורות שלהם בביתם. כאשר כל הערב הינו ללא שיפוטיות, אין נכון/לא נכון, אין תשובה חד משמעית אחת, הכל מקובל והכל פתוח. ואכן ההורים הרגישו בנוח להעלות נושאים לשיחה ולשתף.

את הערב הנחתה גלית זיגמן, פסיכולוגית קלינית, שמתמחה ביחסי הורים וילדים, ראש המועצה, זיו דשא הגיע לברך ונכח בסדנא וטלי פרץ, רכזת סיירת הורים שליוותה את כל הערב מתחילתו ועד סופו.

גל ורויטל שני, נציגי הורים מבי"ס חיטה, פתחו את ביתם החם למפגש עם כיבוד וקפה, הגיעו כ 27 הורים והאווירה הייתה אינטימית, פתוחה, נוחה וידידותית. 

המשך הסדנא יהיה להכשיר הורים מן הקהילה להעביר מפגשי הורים כאלו אצלם בסלון ולהמשיך את המסורת אצלם בבית ובעצם כך  "להעביר את זה הלאה" לחברים שלהם, משפחה, שכנים, הורים של חברים והורים נוספים.

למי שפספס מוזמן להשתתף במפגשי הורים הבאים שיתקיימו אף הם בביתם של תושבי הקהילה של זכרון יעקב, המפגש הבא בתאריך 6/12/17 בשעה 20.00 בביתם של גדי וליאת בונן, נציגי הורים של בי"ס קשת- כולם מוזמנים בשמחה, הכניסה חופשית!

כתבה: טל שיין
צילם: גל שני