רשימת קיצורי מקלדת

ל"ג בעומר אקולוגי

יש אש בלי עשן - כך תחגגו את ל"ג בעומר בצורה יותר אקולוגית!

ל"ג בעומר הוא חג מאוד נחמד, אך אם תחשבו על זה – החלק הנחמד ביותר הוא המפגש המשותף, ולא נדרשת מדורה ואולי די במדורה קטנה כדי להשלים את החוויה.

כידוע המדורות פולטות עשן רב, פחמן דו חמצני וחלקיקים ופוגעות בסביבה, ובבריאותנו.

מחלקת איכות הסביבה מזמינה אתכם - לצמצם את נזקי המדורות, להצטלם ולתייג את דף המועצה. יחד נוביל את השינוי במסיבות הל"ג בעומר בזכרון יעקב וניצור מסורת של ארועים סביבתיים ובריאים יותר לאדם ולסביבה!!

אז מה עושים כדי לצמצם את נזקי המדורות?

  1. אפשר לערוך ארועי ל"ג בעומר ללא מדורה – למשל: בסימן קליעה למטרה, חץ וקשת, טיולי עששיות, ומדורות / תנורים סולארים, יצירת אור גדול בעזרת דיווש על אופניים והדלקת פנסי האופניים יחד.
  2. אם בכל זאת מדורה ... אז – אפשר לערוך מדורה שכבתית למספר רב של ילדים יחד. אפשר לערוך מדורה קטנה – רצוי בתוך חצי חבית/ מנגל גדול/ סאג' הפוך
  3. ומה כדאי לשרוף כדי לצמצם את הנזק? עצים שמתו מוות טבעי ולא עצים מכוסים בלכה/ פורמיקה, או שעברו טיפול כימי כלשהוא (כמו עצים של משטחים), ופולטים בשריפה חומרים מאד רעילים.
  4. ואיך נערוך שולחן בצורה יותר אקולוגית ? אפשר לערוך את השולחן במפת בד, ולנסות שמרבית הכיבוד יהיה כזה שאפשר לאכול ביד (כמו תירס, אבטיח, פיתות וכדומה), ואז כל מה שנדרש זה מפיות נייר. ואם בכל זאת אתם מתכננים ארוחה יותר רצינית, השתמשו בכלים רב פעמיים, וותרו על הכלים החד פעמיים ומזהמים. ואם כבר אוכל אז בכמות סבירה, כזאת שתמנע השלכה של עודפי המזון.
  5. ובסוף המדורה? דאגו לכבות היטב את המדורה. אספו את הפסולת, ואל תשאירו סימן לכך שהייתם במקום. את הפסולת ניתן להפריד לפח החום (פסולת אורגנית), לפסולת כללית ואריזות בפח הירוק, נייר וקרטון בפחים המיועדים לכך.