רשימת קיצורי מקלדת

דבר ראש המועצה

     

ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה. ג' אייר ת -ש – פ

משפחות שכולות, פצועי צה"ל, כבוד רב המושבה הרב מרדכי אברמובסקי, אנשי כוחות הביטחון וההצלה, קהילת זיכרון יעקב.

משפחות יקרות - בימים אלה בהם אנו ספונים בבתינו, המרחק הפיזי גדול אבל הלב, הנשמה והמחשבה מפגישים אותנו יחד, קהילה אחת, לזכור ולהזכיר את אחינו ואחיותינו. הזמן חולף, אבל הזיכרון והגעגוע נוכחים כאן ועכשיו. הזיכרון לא כהה. גם הכאב נשאר , הוא לא פג.

אני נושא עיניי אל הרחבה ורואה אתכם בעיני רוחי, בני משפחה יקרים, ישובים כאן איתנו, מבטכם עצוב, הגעגוע ניבט בעיניים, הזיכרונות צפים, הכאב מפלח את הלב, אבל עוצמה מוקרנת מכן. משפחות יקרות, בכל יום מימות השנה, עוצמתכן וגדלות הרוח שלכן נוסכות בנו אמונה ותקווה.

96 (תשעים ושישה) מבניה ובנותיה איבדה המושבה זיכרון יעקב במעגל ימי חייה, והיא בת 137 (מאה שלושים וָשֶבָע )שנים. זה האובדן של אלו, שלא יסיימו את הפרק האחרון בספר שנכתב,– לא ילחינו שיר, לא יעבדו בפרדס האשכוליות, לא יישבו עמנו בשולחן השבת והחג, לא ישיאו עצה, לא יחושו מגע של אשכול ענבים טרם הבציר.

זכריה שטינמץ ז"ל שהיה זכאי לפטור עקב מצבו הרפואי, התנדב עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים ונפל בקרב בחווה הסינית. זכריה לא יבצור ענבים עם קובי אחיו בכרם נחל דליה ולא יטעם טעמו של יין משובח.

מיכאל אוחיון ז"ל היה פעיל בתנועת הנוער העובד והלומד ונפל בקרבות רמת הגולן 10/1973. סיפור נפילתו נתגלה על ידי אחותו היקרה. מיכאל לא יזכה לראות את סניף הנוער העובד בזיכרון יעקב שוקק חיים.

ענבל וויס ז"ל, שנרצחה בפיגוע, לא תזכה עוד לרקוד, לקרוא ספרים ולהגשים חלומות .

אנחנו ביחד עמכן, משפחות יקרות, זוכרים ומחבקים ביום זה, גם אם מרחוק, בשל אילוצי התקופה. הלב הפועם והאוהב של כל קהילת זכרון יעקב נמצא פה, אתכם, קרוב.

מי ייתן והבנים והבנות, האחים והאחיות, האבות והאימהות היקרים הללו יהיו הנופלים והנופלות האחרונים.

עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ועל כל בני האדם.

משפחות יקרות, קהילת זיכרון יעקב.

יהי זכרם של הנופלות והנופלים במלחמות ישראל והנרצחים בפיגועי הטרור, חקוק על ליבנו .

יהי זכרם ברוך.