רשימת קיצורי מקלדת

פורום ראשי רשויות בנושא מאבק הגז

פורום ראשי רשויות בנושא מאבק הגז

ראש המעוצה המקומית, זיו דשא: "רק ראש חץ משותף שלנו, ראשי הרשויות, ביחד עם התושבים נוכל להצליח בהסרת הסכנות מהאזור"

לבקשת ראש המועצה המקומית זכרון יעקב, זיו דשא, התאספו, ביום שני בערב (03/07/17), ראשי רשויות מהאזור, נציגי המטה האזורי ונציגי רמת הנדיב, במטרה לגבש חזית אזורית אחידה למאבק בסכנה להקמת אזור תעשייה פטרוכימי באזורנו.  בפגישה השתתפו מורד עמאש מג'יסר א זרקא, אחמד בריה מפארדיס, איתי ויסברג, ראש המועצה הנבחר של בנימינה ואיציק חולבסקי ממועצה אזורית מגידו. 

ראש המועצה זיו דשא, סקר בפני המשתתפים את התהליכים שעד כה בוצעו על ידי המועצה.  כמו כן, נציגי מטה המאבק, סקרו בפני ראשי הרשויות את הסכנות העומדות מול תושבי האזור, את מטרות המאבק ואת התהליכים שמתבצעים בשטח על מנת ליצור מודעות ומעורבות של תושבים מכל האזור. 

ראש המועצה, אמר בפגישה כי: "המאבק האזרחי הוא משותף ועלינו להפגין חזית אחת אחידה כנגד התהליכים המתרחשים לנגד עינינו. עלינו להיאבק ולהסיר מעלינו את הסכנה."

ראשי הרשויות הגיעו להסכמה לגמי מהות המאבק והחליטו על מספר צעדים חשובים שיש לבצע בטווח הזמן המידי, כאשר בראש עומד הצורך לרתום את איגוד ערים לאיכות הסביבה למאבק. 

ראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי וראש המועצה האזורית אלונה, אריה שרון, נעדרו מן הפגישה בשל מחויבויות קודמות אך הם הבהירו לראש המועצה כי הם שותפים מלאים למאבק.