רשימת קיצורי מקלדת

פגישת עבודה עם ראש הממשלה

פגישת עבודה עם ראש הממשלה


ביום חמישי שעבר (19/10/17) ראש הממשלה, בנימין נתניהו השתתף בכינוס חברי מפלגת הליכוד בזכרון יעקב, בבית ראש המועצה זיו דשא. במהלך הכינוס נועדו ראש המועצה וסגנו עם ראש הממשלה לדון במס נושאים הקשורים לזכרון יעקב ראש המועצה זיו דשא: "זוהי אחריותי האישית, כראש המועצה, להציג בפני ראש הממשלה את הבעיות הבוערות בזכרון יעקב בכלל ובפרט להציג בפניו את זעקתם ודאגתם של תושבי זכרון יעקב בנושא אסדות הגז שיסכנו את הציבור . ראש הממשלה שמע מפי את הבעיות המטרידות את התושבים ופגישות עבודה ייעודיות יקבעו בהמשך."

סגן ראש המועצה אשר נכח במפגש עם ראש הממשלה אמר בנאומו: "לאחר בדיקה מעמיקה עולה כי תהליך הפקת הגז הטבעי מביא סכנות המאיימות על בריאות התושבים וביטחונם. אני מבקש, אדוני ראש הממשלה, לאור הממצאים הקיימים בידינו, את עזרתך להנחיית חשיבה מחודשת, בעניין תהליך הפקת הגז והמשמעויות שלו ובחינת הובלתו לעומק הים ובחינת העברת האסדה לעומק הים על פי הבאר."

במהלך הפגישה ראש המועצה ציין בפני נתניהו את דרישת המועצה והתושבים להרחיק את אסדות הגז ל – 120 ק"מ בשל השפעתן על איכות החיים והסכנה שהן מהוות לתושבי מישור החוף. בנושא הזה הציג ראש המועצה דוגמאות לנתונים סותרים וחישובים לקויים בנוגע לרמות הזיהום. סוכם כי תתקיים פגישת המשך עם השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, לצורך הצגת הנתונים.

נושא נוסף עליו דנו השניים היה הנושא הפיננסי של המועצה וצרכיה. דשא ציין בפני נתניהו את הצורך לקדם את תחנת הרכבת של זכרון יעקב כמנוף לפיתוח אזור תעשייה ותעסוקה משולב. ראש המועצה גם ציין בפניו כי עדיין לא הועברו התקציבים הנדרשים לטובת שיקום החורש והתשתיות במרחב הציבורי בעקבות הנזקים מהשריפה אשתקד. 

כמו כן, ביקש ראש המועצה כי המדינה תבחן את יכולת הסיוע הממשלתית לרשות, עקב מצבה הכלכלי. 

ראש הממשלה הנחה כי תתקיים פגישת המשך לדון בשלושת הנושאים הללו עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה.