רשימת קיצורי מקלדת

רפורמה בפינוי גרוטאות וגזם

הרפורמה בתחום פינוי גזם וגרוטאות ביישוב נכנסה לתוקף החל מיום ראשון, 7.8.22.

הרפורמה כוללת פינוי גרוטאות בכל רחבי היישוב שמתבצע עכשיו פעם אחת בשבוע בימי א'. התושבים מתבקשים להניח את הגרוטאות ליד ביתם מצאת השבת ועד לשעה 08:00 בבוקר יום ראשון.

אין להניח גרוטאות בשום אופן בפינות המחזור והגזם (גרוטאות הכוונה לרהיטים, ציוד חשמלי). חל איסור להוציא פסולת בנין או שיפוצים. חובה על בעל הנכס לוודא פינוי לאתר מוסדר. 

פינוי גזם נקי מתבצע בימים ב'-ו' לפי השכונות בהתאם לפירוט הבאה: 

יום ב' - גבעת עדן ווילות בחורש, 

יום ג' -  מרכז המושבה ומול היקב, 

יום ד' -  שכונת יעקב ומערב המושבה, 

יום ה' -  נווה הברון, נווה שרת וחלומות,

יום ו' -  שמורה, נווה רמז ורמת צבי. 

את הגזם יש להניח סמוך לכניסות הבתים ערב הפינוי ועד למחרת בשעה 06:30! הגננים יכולים להביא גזם נקי בלבד למתחם התפעול בסמוך למרכז המבקרים של היקב מדי יום עד שעה 14:30.

פינות גזם הולכות להתבטל בהדרגה משום שהן הפכו לאתרי פסולת בניין וגרוטאות ולא תורמות לחזון הניקיון והמחזור שבהם דוגלת המועצה. 

כאמור הרפורמה נכנסה לתוקפה החל מ-7.8.2022 והיא מלווה בפרסום רחב באמצעי מדיה שונים וברחבי היישוב. חשוב לציין שכל מי שיפר הנחיות אלו יהיה צפוי לקנס הקבוע בחוק (475 ₪) – מחלקת פיקוח קיבלה הנחיות בהתאם. 

הרפורמה תשרת את תושבי זכרון יעקב שבשיתוף פעולה עם המועצה נשפר דרמטית את חזות המרחב הציבורי. הגזם הנקי שלא מתערב עם הגרוטאות יועבר למתקן קומפוסט של "בית אל" ויחזור אלינו כמשאב חיוני.

ראש המועצה מר זיו דשא: "כמושבה המקיימת מדיניות סביבתית, קיימת חשיבות רבה לשיתוף פעולה בן התושבים למחלקות המועצה על מנת לשמור על מושבה נקיה ויפה . אנחנו מאמינים בשיתוף פעולה זה אני מבקש להודות למהל התפעול אילן סלע על פעילות המקצועית שכבר מביאה לתוצאות בשטח בכל הקשור לתחזוקה וחזות המושב ולכל מנהלי המחלקות והעובדים המסיעים לפעילות חשובה זו".